Провідний спеціаліст з питань науково-медичної інформації та авторського права:
Надія Степанівна Устімова
Головне завдання – сприяння реалізації науково-технічної політики університету, перш за все шляхом активного пошуку і впровадження ефективних форм і методів організації винахідницької та раціоналізаторської роботи.
Кріобіологія і наномедицина, комп’ютерні та інші сучасні наукові технології – визначний напрям наукових досліджень в університеті, орієнтовані на отримання конкурентоспроможних технічних рішень та їх інноваційне втілення.
Вагомий внесок у розвиток винахідницько-раціоналізаторської діяльності університету внесли заслужені винахідники України: доцент, к.мед.н., автор понад 130 винаходів – Дем’яненко В.В., автор понад 55 винаходів та рац. пропозицій, доцент, к.мед.н., Луцук О.С., д. мед.н., проф. Єдинак О.М. Одним із прикладів успішної інноваційної реалізації є винайдена д. мед. наук проф. Бігуняком В. В., заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки технологія виготовлення і застосування ксенодермоімплантатів для лікування обпечених хворих. Куратором напрямку розробок нових способів і пристроїв для діагностики та методів лікування злоякісної меланоми шкіри є Заслужений винахідник України, д.мед.наук, проф. Галайчук І. Й. Винахідницьку роботу у галузі експериментальної медицини та моделювання патологічних процесів веде д. мед.н., проф. Гнатюк М. С. – автор та співавтор понад 75 патентів, більше ніж 842 наукових праць, 5 монографій, кращий винахідник Тернопільської області (2014 р.), лауреат премії імені І. Пулюя.